Leave Your Message
010203
околу-(1)о8
околу - (2) август
околу-(3)5c7
010203

ЗА НАС

Dongguang HCL Carton Machinery Manufacturing Co., Ltd.

Dongguang HCL Carton Machinery Manufacturing Co., Ltd. е основана во 2004 година, и зафаќа површина од повеќе од 5 хектари, а фабриката за производство е 3000 квадратни метри. Се наоѓа на југот на главниот град Пекинг и северно од Џинан, воден и копнен транспорт е многу удобен. Тој е професионален производител од големи размери за картонски машини и машини за печатење. Нашите главни производи вклучуваат производствени линии на брановидни плочи со голема брзина (три, пет, седум), еднострани производствени линии на брановидни плочи, опрема за печатење итн.
Контактирајте не

ТОПЛИ ПРОИЗВОДИ

SF-360E(320E) Тип на фиока Single Facer SF-360E(320E) Тип на фиока Single Facer
06

SF-360E(320E) Тип на фиока Single Facer

2021-03-31
Брзина на дизајн: 150 m/min-200m/min. Ефективна ширина: 1400-2200 mm. Дизајн на негативен притисок, ниска дисипација на топлина, така што притисокот може рамномерно да ги врзува јадрото на хартијата и површината на брановидниот валјак, така што брановидната форма е подобра, бидејќи притисокот е рамномерен, брановидниот врв е подобар, а лепилото е рамномерно нанесено, што го прави подобро едностраното поврзување на брановидното . Брзо менување на ролна, 15 минути, за да се замени приколката за количка која содржи целосен сет на бранови, таа се движи со мотор, натоварена во машината, фиксирана на основата на машината, а брановидноста може да се замени брзо и лесно. Брановидата е изработена од висококвалитетен легиран челик 48CRMO, термички обработен, а површината е мелена и обложена со тврд хром или волфрам карбид.
Гледај Повеќе
01020304

СПИСОК НА СТАВКИ

Нашата машина може да се интегрира со различни сиети за полнење, погодни за сите видови производи, како што се прав, мали гранули, течност, вискозна течност, блок, стап и неправилен производ.
Индустриски решенија

услугиобезбедуваме

  • Услуга пред продажба

    Обезбедете професионални консултантски услуги, обезбедете приспособени решенија според потребите на клиентите и помогнете им на клиентите да изберат соодветни машини и опрема за пакување.

  • Услуга во продажба

    Обезбедете навремена испорака, обезбедете услуги за инсталација и дебагирање на опремата, обучете ги клиентите за оперативните вештини и обезбедете соодветни прирачници за работа, видеа и други придружни материјали.

  • Услуга по продажбата

    Обезбедете одржување на опремата, гарантни услуги, далечинска техничка поддршка, снабдување со резервни делови и други сеопфатни услуги за да се обезбеди долгорочна стабилна работа на опремата и да се задоволат потребите на клиентите.

Класификација на производи

Линија за производство на брановидни картони
010203
Машина за брановидни картони
010203
Флексо печатење слотови Ротари матрица-сечење машина
010203
Лепак за картонски папки
010203
Картон шивач
010203
Други релавантни картонски машини
010203

НАШИОТ СЕРТИФИКАТ

API 6D, API 607, CE, ISO9001, ISO14001, ISO18001, TS. (Ако ви требаат нашите сертификати, ве молиме контактирајте)

cert-1ncw
cert-2e44
cert-3w94
cert-4ldh
01020304

Вести